Home / خواندنی ها / 7 سال زندان برای یک عربستانی به اتهام حمایت از داعش

7 سال زندان برای یک عربستانی به اتهام حمایت از داعش

7 سال زندان برای یک عربستانی به اتهام حمایت از داعشبه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دادگاه کیفری ریاض یک تبعه عربستانی را به اتهام حمایت از داعش و القاعده در شبکه‌های اجتماعی، به هفت سال زندان محکوم کرد.
روزنامه سعودی «عکاظ»، در شماره روز دوشنبه (امروز) نوشت که این تبعه عربستانی در صفحه توییتر خود اخبار گروهک تروریستی داعش را منتشر می‌کرده و با حمایت از تروریست‌ها و گروهک‌های تروریستی به امنیت ملی عربستان آسیب زده است.
این فرد همچنین با تعدادی از تروریست‌های وابسته به داعش که در سوریه حضور داشته‌اند از طریق برنامه گفت‌وگوی ویدیویی «اسکایپ» در ارتباط بوده است و به افرادی که به اتهام دست داشتن در اقدامات تروریستی تحت پیگرد قانونی بوده‌اند کمک کرده است.
این حکم در حالی صادر شده که طی یک هفته گذشته عربستان برای مقابله با عناصر وابسته به داعش دو عملیات جداگانه در دو منطقه «مکه» و «طائف» اجرا کرده است.
طی چند سال گذشته ریاض اقدام قاطعانه‌ای درباره تروریست‌هایی که از این کشور به سوریه و عراق اعزام شده بودند انجام نداد؛ نتایج سهل‌انگاری درباره ترویج افکار افراطگرایانه در این کشور به ضرر شهروندان شیعه عربستانی تمام شد.
با وجود اینکه سال گذشته چندین مسجد و حسینیه شیعیان هدف حملات تروریستی قرار گرفت تنها بعد از حمله عناصر داعش به یک مرکز امنیتی، ریاض اقدامات علیه عناصر نزدیک به داعش را افزایش داده است.منبع: فارسانتهای پیام/

About مدیریت سایت

Check Also

10 کمبود غذایی که می تواند باعث افسردگی شود

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در اینجا کمبود 10 گزینه غذایی که با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *